A desk with a Brother printer, laptop, and some stationery against an exposed brick wall and a large green plant on the right. Part of a bright window and a white chair is also visible.

Kaip sužinoti IP adresą spausdintuve

Yra keletas būdų, kaip rasti spausdintuvo IP adresą. Čia paaiškiname, kas yra IP adresas ir kokius veiksmus turėsite atlikti „Windows“ ir „Mac“, kad jį rastumėte.

Kas yra spausdintuvo IP adresas?

Jūsų spausdintuvo „Interneto protokolas“ arba IP adresas yra unikalus įrenginiui priskirtų numerių rinkinys. Ši skaičių serija yra svarbi dalis, leidžianti spausdintuvui bendrauti tinkle, todėl be jų negalėsite pridėti spausdintuvo prie tinklo, kad jį naudotų keli įrenginiai keliose vietose.

Brother spausdintuvai sukurti atsižvelgiant į naudojimo paprastumą, daugelis jų turi belaidžio ryšio funkciją, leidžiančią prijungti kelis įrenginius nenustačius spausdintuvo veikti konkrečiame tinkle. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai daugeliu atvejų prijungti spausdintuvą prie „Wi-Fi“ tinklo.

Yra keletas būdų, kaip sužinoti spausdintuvo IP adresą. Tai priklausys nuo to, ar jūsų spausdintuvas turi ekraną, ar ne, ir nuo kompiuterio, prie kurio pasirinkote prijungti spausdintuvą, operacinės sistemos.

Kaip rasti spausdintuvo IP adresą

Jei spausdintuve yra eterneto prievadas ir ekrano panelį, galite lengvai rasti spausdintuvo IP adresą. Naudodami ekraną norėdami naršyti spausdintuvo meniu, turėtumėte rasti IP adresą spausdintuvo nustatymų ir informacijos puslapyje. Jei ekrane tai nerodoma arba spausdintuve nėra ekrano, turėsite prisijungti prie kompiuterio.

Kaip rasti IP adresą „Windows“ įrenginyje:

  1. Prijungę spausdintuvą per USB, eikite į valdymo skydelį iš „Windows“ pradžios meniu.
  2. Spustelėkite parinktį „view devices and printers“, esančią kategorijoje „hardware and sound“.
  3. Raskite savo spausdintuvą skiltyje „printers and faxes“, kad įsitikintumėte, jog pasirinkote tinkamą spausdintuvą, patikrinę spausdintuvo modelio pavadinimą ir numerį.
  4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite spausdintuvo piktogramą ir meniu pasirinkite „properties“.
  5. Ypatybių meniu raskite skirtuką „general“, tada ieškokite lauko „‘location“. Skaičiai, rodomi šio lauko dešinėje, sudaro jūsų spausdintuvo IP adresą.

Kaip rasti IP adresą „Mac“ įrenginyje:

  1. „Mac“ pagrindiniame ekrane spustelėkite „system preferences“.
  2. Naujame lange spustelėkite parinktį „print and fax“.
  3. Skirtuke „printers“ raskite savo spausdintuvą ir įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą spausdintuvą, patikrinę modelio numerį ir pavadinimą.
  4. Pasirinkę tinkamą spausdintuvą, spustelėkite „options and supplies“. Naujame ekrane bus rodomas spausdintuvo IP adresas.

Nepriklausomai nuo to, kurią operacinę sistemą naudojate norėdami rasti spausdintuvo IP adresą, būtinai užsirašykite šiuos skaičius tiksliai. Tada galite naudoti šiuos numerius norėdami sukonfigūruoti spausdintuvą veikti privačiame tinkle arba padėti diagnozuoti ryšio problemas ateityje.

Nors daugumoje šiuolaikinių spausdintuvų prijungimas yra paprastas uždavinys, visada yra gera idėja išsaugoti spausdintuvo IP adresą, kad galėtumėte jį naudoti ateityje.

Skaityti daugiau Spausdintuvų trumpieji vadovai ir pamokos

Rekomenduojame perskaityti

Back to top