1. Pagrindinis Brother
  2. Apie Brother
  3. Aplinka ir tvarumas
  4. "Cool Earth"
  5. Iniciatyvos su "Cool Earth"
RWSSP staff, during a research visit to villages in Milne Bay assisting projects ran by Cool Earth that Brother have supported.

Turime imtis veiksmų, kad apsaugotume savo planetą, kol dar galime

Mūsų planetos saugumui kiekvieną dieną kyla pavojus dėl klimato kaitos, o „Brother“ mano, kad apsaugoti paskutinius likusius atogrąžų miškus yra gyvybiškai svarbu siekiant sustabdyti ir panaikinti dalį padarytos žalos. Štai kodėl mes bendradarbiaujame su Cool Earthir didžiuojamės būdami ilgiausiai dirbančiu jų komerciniu partneriu. 

Atogrąžų miškai yra natūralūs anglies telkiniai – jie sugeria anglies dioksidą, padeda užkirsti kelią temperatūros kilimui Žemėje, todėl jie yra gyvybiškai svarbūs, taip pat padeda juose gyvenantiems žmonėms. Turime užtikrinti, kad šiose gyvybiškai svarbiose ekosistemose gyvenančios bendruomenės turėtų žinių, paramos ir įrangos, reikalingos apsaugoti, klestėti ir galiausiai išsaugoti atogrąžų miškus, kuriuos dar turime.

Labai svarbu, kad mes palaikome šią klimato politiką. Nuo nuo laiko, kai pradėjome bendradarbiavimą su „Cool Earth“, Brother padėjo apsaugoti daugiau nei 78 000 hektarų atogrąžų miškų: apie 32 milijonus medžių su gebėjimu išsaugoti daugiau nei 50 milijonus tonų anglies. Tai apsaugo daugybę biologinės įvairovės ir išlaiko nepaliestus pasaulio anglies telkinius.


Mūsų atogrąžų miškams turi būti suteikta galimybė klestėti, jei norime, kad jie atliktų svarbų vaidmenį sugeriant CO2 ir išlaikant mūsų planetą sveiką.

Palaikykite "Cool Earth" ir jų iniciatyvas perdirbdami panaudotas medžiagas

Pastarosios "Cool Earth" iniciatyvos, prie kurių "Brother" klientai prisidėjo 

Naujų "Rainforest Labs" laboratorijų kūrimas

Klimato krizės padarinius pajusime visi, tačiau sprendžiant su ja susijusius iššūkius sąlygos nėra vienodos. Atogrąžų miškuose gyvenantys žmonės yra pirmosiose klimato kaitos linijose ir jau dabar patiria ekstremalių oro sąlygų, jūros lygio kilimo ir daug kitų sunkumų. Dauguma mūsų naudojasi išmaniaisiais telefonais ir kasdieniame gyvenime pasikliauja "Google" žemėlapiais ir "Wi-Fi", tačiau ne visi turi lengvą prieigą prie šių duomenų.

Cool Earth programa Rainforest Labs buvo sukurta siekiant pašalinti šią spragą. Derindami technologijas su čiabuvių tautų protėvių žiniomis, galime užtikrinti, kad žmonės, turintys geriausius pasiekimus atogrąžų miškų apsaugos srityje, būtų pasirengę tai daryti ir kad būtų galima imtis būtinų veiksmų ieškant sprendimų.

Po sėkmingos atogrąžų miškų laboratorijos Peru, džiaugiamės galėdami paremti pirmosios "Cool Earth" atogrąžų miškų laboratorijos kūrimą Papua Naujojoje Gvinėjoje, Wabumari mieste. Ši laboratorija suteiks vietos miškų stebėtojams technologijas ir mokymus, kurių jiems reikia, kad jie galėtų stebėti atogrąžų miškams kylančias grėsmes, pavyzdžiui, neteisėtą miškų kirtimą ir gaisrus, ir imtis skubių veiksmų. Nuo 2022 m., kai Peru pradėjo veikti pirmoji atogrąžų miškų laboratorija, dėl galimybės naudotis duomenimis ir technologijomis ašaninkai reagavo į 100 pranešimų apie miškų nykimą.

The aftermath of forest fires in the community of Potsoteni, Peru.

Amazonės miškų gaisrų prevencija

Naujai bendradarbiaudama su „Central Asháninka del Río Ene (CARE)“, „Cool Earth“ teikia propagavimo paramą lobistinėms vietinėms vyriausybėms, siekiant užtikrinti gyvybiškai svarbų gaisrų prevencijos iniciatyvų finansavimą. Tai apima keturias pagrindines programas: prevenciją (teisinę, fizinę); paruošimą ir kontrolę; informacijos sklaidą; ir gynimą bei finansus.

Ilgalaikis tikslas – išmokyti žmones nustatyti ir stebėti besikeičiančias miško sąlygas, kad būtų galima kovoti su gaisrais dar jiems neprasidėjus.

„Asháninka“ jau ilgą laiką naudoja kontroliuojamą deginimą kovojant su miškų gaisrais. Prisitaikymas prie klimato kaitos iš naujo įsivaizduojant tradicinę „Asháninka“ žemėtvarkos praktiką sukurs naujus atogrąžų miškų išsaugojimo būdus. Taip saugomi namai, pragyvenimo šaltiniai ir mūsų planeta.

 

A bird's eye view of the edges of an Asháninka village on the edge of the Rio Ene, Peru.
Mariá harvests cacao pods, the raw ingredients for chocolatein Papua New Guinea.
A handwashing station Brother customers have help fund which is now actively helping reduce illness in Papua New Guinea

Kaip švarios rankos apsaugo Naujosios Gvinėjos atogrąžų miškus

Galbūt nesusimąstote, kad reguliarus rankų plovimas padeda kovoti su miškų naikinimu, bet iš tikrųjų taip ir yra.

Papua Naujojoje Gvinėjoje "Brother" remia "Cool Earth", kad būtų suteiktos 24 rankų plovimo stotys atogrąžų miškų bendruomenėms. Bet kaip tai gelbėja medžius? Rankų plovimas yra pirmas domino efekto žingsnis link teigiamų veiksmų, užtikrinančių, kad miškas ir jo bendruomenės išliktų sveiki. Jis palaiko sveikatos ir higienos kultūrą. 

Švarios rankos reiškia mažiau ligų. Mažiau ligų užtikrina, kad atogrąžų miškuose gyvena atsparesni žmonės, kurie juos apsaugo. Daugiau sveikų žmonių reiškia mažiau kelionių į brangius medicinos centrus. Mažesnės išlaidos medicininiam gydymui reiškia didesnį grynųjų pinigų saugumą. Didesnis grynųjų pinigų saugumas reiškia mažesnį ekonominį spaudimą kirsti ir parduoti atogrąžų miškų medieną.

Vietinių žmonių mokyklose, turguose ir sveikatos centruose pastatytos rankų plovimo stotys žymiai pagerino daugiau nei 2500 žmonių gyvenimą.. Be to, 33 savanoriams iš aštuonių kaimų buvo surengti tolesni sanitarijos mokymai.

 

 

Sužinokite, ką dar galite padaryti, kad padėtumėte ir paremtumėte "Cool Earth".