Belaidžio namų tinklo spausdintuvas

5 būdai apsaugoti belaidį spausdintuvą

Nesvarbu, ar esate įmonės savininkas, ar darbuotojas, tikėtina, kad jūsų darbo savaitę sudaro laikas biure ir laikas, praleistas namuose. Tačiau norint, kad hibridinis darbas būtų sėkmingas, turi būti įdiegta tinkama technologija.

Paimkite, pavyzdžiui, belaidžius spausdintuvus. Žinoma, jie turi daug privalumų – būtent juos galima valdyti, atnaujinti ir šalinti sutrikius nuotoliniu būdu.

Tačiau belaidis spausdintuvas gali būti pažeidžiamas jūsų namų tinkle, jei jo tinkamai neapsaugosite. Čia apžvelgsime, kaip apsaugoti belaidį spausdintuvą atliekant penkis paprastus veiksmus.

1. Saugokite savo spausdintuvo prievadus

Tai yra programinės įrangos prieigos taškai, naudojami išoriniams įrenginiams prijungti prie spausdintuvo. Jūsų belaidis spausdintuvas turės daugybę prievadų, skirtų įvairiems įrenginiams, tačiau daugelio jų nenaudosite.

Kiekvienas iš šių neapsaugotų prievadų yra galimai pažeidžiamas, nes į jį galima įsilaužti. Turite užpildyti šias spragas savo namuose veikiančiose apsaugos priemonėse. Tai galite padaryti tiesiog išjungę visus nenaudojamus prievadus naudodami spausdintuvo nustatymus, palikdami atidarytą tik vieną naudojamą prievadą. Tiesiog peržiūrėkite savo įrenginio vartotojo vadovą, kad sužinotumėte, kaip tai padaryti.

2. Atnaujinkite spausdintuvo programinę-aparatinę įrangą

Aparatinė programinė įranga yra programinė įranga, kuri paleidžia jūsų spausdintuvą. Jame gali būti nenumatytų pažeidžiamumų, dėl kurių žmonės gali pasiekti jūsų spausdintuvą ir tinklą.

Tikėtina, kad jūsų spausdintuvo gamintojas reguliariai atnaujins spausdintuvo programinę-aparatinę įrangą, kad pašalintų bet kurią iš šių trūkumų, bet jūs turite įdiegti atnaujinimus. Įsitikinkite, kad reguliariai atnaujinate spausdintuvo programinę-aparatinę įrangą, kad galėtumėte pasinaudoti bet kokia nauja gamintojo apsauga. Paprastai programinę aparatinę įrangą galite atnaujinti rankiniu būdu naudodami spausdintuvo valdymo skydelį, tačiau viskas bus paprasta, jei įjungsite automatinius atnaujinimus.

3. Naudokite ugniasienę

Kaip tinklo saugos programinė įranga, ugniasienės yra veiksminga saugumo priemonė, galinti apsaugoti jūsų kompiuterį ir kitus naudojamus tinklo įrenginius. Ugniasienė stebės gaunamus ir siunčiamus duomenis ir blokuos prieigos formas, kurios neatitinka konkrečių saugos protokolų.

Prieš naudodami belaidį spausdintuvą įsitikinkite, kad jame yra ugniasienė. Spausdintuve arba jūsų kompiuteryje gali būti iš anksto įdiegta ugniasienė. Jei ne, turėsite įdiegti trečiosios šalies ugniasienę. Jei dėl to nesate tikri, kreipkitės į įmonės skyrių, atsakingą už jūsų belaidį spausdintuvą.

4. Pakeiskite numatytąjį spausdintuvo slaptažodį

Jūsų spausdintuvui gali reikėti vartotojo vardo ir slaptažodžio, kad galėtumėte pasiekti belaidę prieigą. Pamatysite, kad numatytasis vartotojo vardas ir slaptažodis greičiausiai bus naudojami kaip standartas. Atminkite, kad tai gali žinoti išorinės šalys. Tai reiškia, kad pirmą kartą nustatydami ir įdiegdami belaidį spausdintuvą, įsitikinkite, kad nustatymuose nustatėte naują vartotojo vardą ir slaptažodį.

Užuot naudoję esamą žodį ar frazę savo slaptažodžiui, sukurkite ilgą ir sudėtingą slaptažodį, kurį sudarytų mažiausiai 12 simbolių ir mažųjų bei didžiųjų raidžių, skaičių ir specialiųjų simbolių mišinys.

5. Išjunkite spausdinimą tinkle

Kol spausdintuvas yra prijungtas prie interneto, jis gali būti pažeidžiamas atakų. Vienas geriausių būdų apsaugoti belaidį spausdintuvą yra išjungti spausdinimą tinkle, atjungiant spausdintuvą nuo tinklo, kad jo negalėtų pasiekti jokie kiti įrenginiai.

Viena iš galimybių yra apriboti spausdintuvo pažeidžiamumo laiką, įjungiant spausdinimą tinkle tik tada, kai jį reikia naudoti. Jei jums ypač rūpi sauga, galite visam laikui išjungti spausdinimą tinkle ir prijungti kompiuterį prie spausdintuvo laidu. Paprastai spausdintuvo valdymo skydelyje bus galimybė išjungti spausdinimą tinkle. Tačiau tai neturėtų būti būtina, jei atlikote visus kitus veiksmus.

Įsitikinkite, kad visas jūsų namų darbo tinklas yra saugus

Atminkite, kad net užtikrinus namų kompiuterio ir tinklo saugumą, lengva nepastebėti kitų tinklo įrenginių, pvz., belaidžių spausdintuvų. Kad hibridinis darbas būtų efektyvus ir saugus, kiekvienas prie interneto prijungtas įrenginys turi būti saugus. Susisiekite su mumis ir sužinokite daugiau apie tai, kaip galime padėti užtikrinti jūsų įrenginių saugumą.

Šaltiniai
https://cybernews.com/security/printer-security/

Skaityti daugiau Spausdintuvų trumpieji vadovai ir pamokos

Rekomenduojame perskaityti

Back to top