Kaip pakeisti spausdintuvo rašalą

Jei niekada anksčiau nekeitėte rašalo kasetės savo namų ar biuro spausdintuve, tai gali atrodyti šiek tiek bauginančiai. Tačiau bus daug paprasčiau, jei atliksite šiuos paprastus veiksmus.

Kiekvienam spausdintuvui reikia rašalo ar tonerio. Paprasčiausiu lygiu kasetės aprūpina spausdintuvą rašalu, kuris reikalingas atlikti spausdinimo užduotį. Rašaliniai spausdintuvai ant popieriaus purškia rašalą iš kasetės mikroskopiniais lašeliais. Kiekvieną kartą spausdinant sunaudojama šiek tiek daugiau rašalo iš kasetės. Priklausomai nuo spausdinamo kiekio ir tipo, spausdintuvo rašalo kasetes galiausiai reikės pakeisti.

Tai gali vykti gana reguliariai užimtame biure ar mažoje įmonėje, arba retkarčiais namuose.

Štai kaip tai padaryti.

Kaip pakeisti rašalą savo “Brother” spausdintuve?

Šias gaires parengėme keisdami rašalo kasetę viename iš "Brother" apdovanojimus pelniusių spausdintuvų, tačiau tos pačios taisyklės galioja visiems gamintojams. 

  1. Įsitikinkite, kad spausdintuvas įjungtas. Jei spausdintuvo ekrane parašyta „No cartridge, install ink“, laikas pakeisti rašalo kasetę.
  2. Rašalo kasetės paprastai laikomos dešinėje spausdintuvo pusėje. Norėdami pradėti, atidarykite priekinį dangtelį, kad pamatytumėte, kur yra kasetės. Turėtų būti keturios kasetės – žalsvai mėlyna, rausvai raudona, geltona ir juoda. Jūsų spausdintuvo ekranas parodys, kuri spalva baigėsi. Kiekviena kasetė turi mažą svirtelę viršuje.
  3. Spustelėkite svirtelę, kad išimtumėte seną kasetę.
  4. Jei kasetes dedate pirmą kartą, spausdintuvo kasetės angoje taip pat gali būti žalia arba oranžinė apsauginė dalis, kurią reikia išimti ir padėti į vieną pusę, bet neišmesti.
  5. Naujos kasetės kartais turi plastikinį ratuką, kurį reikia pasukti, kol spragtels, ir apsauginį dangtelį, kurį reikėtų nuimti. Tai dažnai daroma pasukant svirtį ir švelniai ją ištraukiant.
  6. Kai tai padarysite, įdėkite naują rašalo kasetę į atitinkamą, spalvomis pažymėtą angą etiketėje esančios rodyklės kryptimi.
  7. Švelniai įdėkite kasetę, kol ji užsifiksuos. Padarykite tai su visomis kasetėmis, kurias reikia pakeisti.
  8. Uždarykite priekinį gaubtą.
  9. Dabar jūsų spausdintuvas užtruks keletą minučių, kad paruoštų rašalo vamzdelių sistemą spausdinimui. Per šį laikotarpį laikykite spausdintuvą įjungtą.

Kaip pakeisti tonerį savo “Brother” spausdintuve?

Dažų kasetės yra sandariose pakuotėse, kurios yra skirtos jas apsaugoti. Laikydami tonerį namuose ar biure, visada palikite kasetę pakuotėje, kol ateis laikas ją įdėti. Toneris gali išdžiūti, jei ilgą laiką išimtas iš pakuotės nebus naudojamas. Laikymo metu kasetės taip pat turi būti laikomos horizontaliai ir neturi būti veikiamos labai aukštos arba labai žemos temperatūros. Toneris gali judėti kasetės viduje, jei laikomas skirtingais kampais, todėl gali kilti spausdinimo problemų.

Kai būsite pasiruošę įdėti tonerio kasetę, švelniai išimkite ją iš pakuotės ir viena ilga juostele ištraukite kasetės gale esantį plastikinį skirtuką. Tada atsargiai pasukite kasetę iš vienos pusės į kitą, kad dažai tolygiai pasiskirstytų. Galbūt norėsite tai padaryti virš šiukšliadėžės, jei dalis tonerio iškristų.

Atidarykite priekinį spausdintuvo gaubtą.

Dabar esate pasirengę įdėti kasetę į būgno bloką. Kai kurie lazeriniai spausdintuvai turi įmontuotus būgnus, o "Brother" lazeriniai spausdintuvai turi nuimamus būgno blokus, kuriuos prireikus galima pakeisti. Įdėkite tonerio kasetę į būgno bloką. Jis turėtų užsifiksuoti spragtelėjant. Galite išvalyti būgno viduje esančią vainikinę vielą, kelis kartus stumdami mažą žalią skirtuką ant įrenginio pirmyn ir atgal. Dabar į spausdintuvą įstatykite būgno bloką su kasete viduje.

Uždarykite priekinį spausdintuvo gaubtą.

Ką daryti, jei ant rankų pateko rašalo ar tonerio?

Jei iš kasetės išteka rašalo ar tonerio ir bet kuriuo metu pateko ant jūsų rankų, nedelsdami jas nuplaukite ir venkite patekimo į akis. Svarbu vengti netinkamo rašalo kasečių naudojimo, kad jos nenutekėtų. Išsiliejimo tikimybė didesnė naudojant prastesnės kokybės kasetes, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl visada rekomenduojame pirkti originalias "Brother" eksploatacines medžiagas, kad gautumėte aukščiausią kokybę ir geriausią našumą.

Kaip patikrinti, ar kasetės nėra suklastotos

Nepriklausomi vartotojų tyrimai parodė, kad prastesnių alternatyvų pirkimas yra klaidinga sprendimas. Padirbtos kasetės, pažymėtos garsiais prekių ženklais, taip pat yra nelegalios ir pavojingos, jos nekokybiškos ir gali visam laikui sugadinti spausdintuvą. Pramonės lyderiai, tokie kaip „Brother“, kartu kovoja su klastotėmis, kad padėtų apsaugoti vartotojus. Padirbtas kasetes dažniausiai galite atpažinti dėl prastos kokybės, neoficialios pakuotės, trumpo tarnavimo laiko, pigios kainos ir abejotinų pardavimo vietų, tačiau kai kurios klastotės yra labai geros, todėl verta patikrinti, ar jos nepadirbtos, jei kyla abejonių.

Jei investavote į vieną iš Brother apdovanojimus pelniusių lazerinių spausdintuvų, pirkdami originalias Brother eksploatacines medžiagas būsite tikri, kad jis veiks geriausiai. Įrodyta, kad mūsų dažų kasetės yra geresnės kokybės, ilgiau tarnaujančios ir saugesnės nei neoriginalios alternatyvos. Jos taip pat gali būti naudojamos siekiant sumažinti jūsų anglies pėdsaką ir poveikį aplinkai, naudojant mūsų perdirbimo schemą. O jei su mūsų originaliomis eksploatacinėmis medžiagomis elgsitės tinkamai, už tai būsite apdovanoti aukštos kokybės, greitu ir ekonomišku spausdinimu.

Ką daryti su tuščiomis kasetėmis?

Atminkite, kad senų kasečių niekada negalima išmesti į šiukšlių dėžę ir jas galima perdirbti, kad būtų sumažintas poveikis aplinkai. "Brother" vykdo greitą, paprastą ir nemokamą originalių rašalo ir tonerio kasečių grąžinimo ir perdirbimo programą. Kiekvieną panaudotos rašalo kasetės dalį pergaminame tam skirtoje gamykloje. Siųsdami mums panaudotas kasetes saugote aplinką ir prisidedate prie tvarios žiedinės ekonomikos. 

Skaityti daugiau Spausdintuvų trumpieji vadovai ir pamokos

Rekomenduojame perskaityti

Back to top