Atspausdintas dvipusis dokumentas

Kaip spausdinti dokumentus iš dviejų pusių

Spausdinimas iš dviejų pusių – dar vadinamas dvipusiu spausdinimu – paprasčiausiai reiškia dokumentų spausdinimą ant abiejų vieno popieriaus lapo pusių.

Yra daugybė spausdinimo namuose ar versle poreikių, reikalaujančių dvipusio spausdinio, nesvarbu, ar kuriate ataskaitas biure, ar kuriate rankų darbo dovanų korteles namuose.

Mažų mažiausiai galite pasiekti dvipusį spausdinimą bet kuriuo spausdintuvu rankiniu būdu, tiesiog apversdami puslapius tarp spaudinių. Tačiau, kad viskas būtų daug lengviau, dauguma šiuolaikinių spausdintuvų ir kompiuterių programinės įrangos leis automatiškai atlikti dvipusį spausdinimą, todėl šiuos dokumentus galite gauti vos vienu mygtuko paspaudimu be didelių pastangų.

Ieškodami naujo spausdintuvo, apsvarstykite galimybę ieškoti parinkties, kuri standartiškai apima dvipusį spausdinimą.

Kaip spausdinti ant dviejų lapo pusių naudojant Brother” spausdintuvą?

Spausdinimo ant abiejų popieriaus pusių procesas šiek tiek skiriasi, atsižvelgiant į naudojamą programinę įrangą ir spausdintuvą. Jūsų Brother spausdintuvas gali leisti tai padaryti automatiškai per kompiuterį ar įrenginį, bet jei ne, turėsite spausdinti iš abiejų pusių rankiniu būdu, tiekdami popierių per įrenginį.

Spausdinkite ant abiejų pusių automatiniu būdu

Dvipusis spausdinimas „Mac“ kompiuteriu:

 • Jei atidarėte dokumentą, kurį norite spausdinti, eikite į „file“, tada „print“, arba klaviatūroje paspauskite „command + P“.
 • Spausdinimo meniu spustelėkite laukelį po „presets“ ir išskleidžiamajame meniu pasirinkite „layout“.
 • Šiame meniu matysite žymės langelį šalia parinkties, pažymėtos „two-sided printing“, įsitikinkite, kad šis varnelės langelis pažymėtas, jei norite atlikti dvipusį spausdinimą.
 • Kai pasirinksite šią parinktį, kompiuteris tai atsimins ir perkels į kitą spausdinimo užduotį, todėl būtinai panaikinkite jos pasirinkimą, jei norėsite spausdinti ant vienos pusės.

Dvipusis spausdinimas „Windows“ kompiuteriu:

 • Galite nustatyti, kad spausdintuvas automatiškai spausdintų dvipusu būdu. Eikite į „Windows“ valdymo skydelį iš „pradžios“ meniu.
 • Valdymo skydelyje pasirinkite „view devices and printers“ skirtuke „hardware and sound“.
 • Šiame meniu raskite norimą spausdintuvą, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite jį ir pasirinkite „printer properties“.
 • Savybių meniu eikite į skirtuką „device settings“ ir pažymėkite žymimąjį laukelį „automatic duplexing unit“, tada spustelėkite „apply“.

Dvipusis spausdinimas naudojant programinę įrangą:

Nors galite nustatyti, kad spausdintuvas automatiškai spausdintų ant abiejų lapo pusių naudodami kompiuterio nustatymus, tai galite padaryti ir rankiniu būdu naudodami skirtingus programinės įrangos paketus. Pavyzdžiui, „Microsoft Office“ programose jums bus pateiktas spausdinimo meniu, kuriame yra dvipusio spausdinimo varnelė, jei jūsų spausdintuvas yra suderinamas su šia funkcija. Kai spausdinate iš konkrečios programinės įrangos, prieš siųsdami dokumentą spausdinti būtinai ieškokite šios spausdinimo parinkties, kad nereikėtų ieškoti savo spausdintuvo nustatymuose.

Kaip spausdinti ant abiejų lapo pusių rankiniu būdu

Jei naudojate spausdintuvą arba kompiuterį, kuriame neleidžiama atikti automatinio dvigubo spausdinimo, galite tai padaryti rankiniu būdu. Tai nėra daug sudėtingiau, bet jums tiesiog reikia patiems grąžinti popierių atgal į spausdintuvą.

 • Eikite prie spausdintuvo ir atidarykite popieriaus dėklą. Pažymėkite pieštuku viną popieriaus lapo kampą, kuris yra viršuje, toje pusėje, kuri nukreipta į jus.
 • Jei naudojate „Windows“ ir „Mac“, eikite į „file“ ir „print“, kad atidarytumėte spausdinimo parinkčių meniu.
 • Patikrinę, ar spausdintuvas prijungtas, eikite į laukelį „print pages“ ir įveskite visų nelyginių puslapių skaičių savo dokumente, atskirdami juos kableliais (pvz., dešimties puslapių dokumente tai būtų skaičiai 1, 3, 5, 7 ir 9).
 • Pasirinkite spausdinimą ir surinkite puslapius, kai jie bus atspausdinti. Būkite atsargūs, kad jie būtų surinkti iš eilės.
 • Pažiūrėkite į savo pirmąjį puslapį, kuriame yra pieštuko žymė, kurią pasižymėjote pradžioje. Tai leis jums žinoti, kuria puse reikia įdėti popierių. Nesvarbu, kurioje pusėje buvo spausdinama, turėsite iš naujo įdėti popierių pažymėtąja puse žemyn, pradedant nuo 1 puslapio viršuje ir eiti žemyn.
 • Grįžkite prie kompiuterio ir vėl spausdinkite, šį kartą pasirinkdami „print pages“ ir nurodydami visus lyginius skaičius (pvz., 2, 4, 6, 8, 10).
 • Pasirinkite spausdinimą ir baigę susirinkite puslapius.

Dvipusio spausdinimo privalumai:

Dvipusis spausdinimas gali būti tikrai naudingas, nesvarbu, ar tai pagreitina spausdinimo procesą, ar sumažina bendrą jūsų įmonės popieriaus naudojimą ir švaistymą.

 • Tai gali sumažinti išlaidas. Dvipusis spausdinimas gali padėti jums arba jūsų verslui sumažinti popieriaus suvartojimą per pusę, palyginti su vienpusiu spausdinimu. Kadangi dvipusis spausdinimas pagreitina spausdinimo procesą spausdinant dvi puslapio puses ant vieno lapo, taip pat sumažės spausdintuvo eksploatacinės energijos sąnaudos, o tai gali būti naudinga, jei įrenginys veikia užimtame biure ir yra naudojamas dažnai.
 • Tai gali sutaupyti laiko. Automatiškai spausdindami dokumentus iš dviejų pusių, turėtumėte praleisti mažiau laiko laukdami, kol dokumentai bus atspausdinti, nes jūsų spausdintuvui reikia apdoroti mažiau popieriaus ir netgi gali būti galima atspausdinti abi puses vienu metu.
 • Tai geriau aplinkai. Sumažindami popieriaus švaistymą ir spausdintuvo energijos suvartojimą, taip pat sumažinsite poveikį aplinkai. Galite tai sujungti su "Brother" rašalinių spausdintuvų ir tonerio kasečių perdirbimo schema, kad dar labiau sumažintumėte poveikį aplinkai, ir, žinoma, galite perdirbti bet kokį popierių, kurio nebereikia.

Dvipusių dokumentų spausdinimas yra paprastas procesas, o galimybė tai padaryti automatiškai yra numatytoji daugelio “Brother” dokumentų spausdintuvų funkcija.

"Brother" turi daugybę nebrangių spausdintuvų su automatiniu dvipusiu spausdinimu kaip standartine funkcija. Mūsų dvipusiai spausdintuvai aprūpinti įvairiomis funkcijomis, leidžiančiomis juos efektyviai ir lengvai naudoti, o spausdinimo sprendimai „trys viename“ ir „keturi viename“ yra pritaikyti visiems namų biuro ar verslo poreikiams.

Skaityti daugiau Spausdintuvų trumpieji vadovai ir pamokos

Rekomenduojame perskaityti

Back to top