A Brother scanner sitting on top of a desk in front of an exposed brick wall with a printed paper in the output tray

Ką daro skaitytuvas?

Kaip veikia skaitytuvas? O kokių skirtingų tipų skaitytuvų galima įsigyti šiandien?

Skaitytuvai yra pagrindinis dalykas darbe ir kasdieniame gyvenime, todėl įvairių dokumentų skaitmeninimas yra paprasta užduotis.

Kodėl dokumentams kopijuoti naudojame skaitytuvus?

Gyvename skaitmeniniame pasaulyje, kuriame labai svarbu išsaugoti informaciją ir ja dalytis tiek namuose, tiek darbo vietoje. Svarbius dokumentus galima kopijuoti, išsaugoti ir saugoti, todėl popierines kopijas galima paversti tokiomis, kuriose galima atlikti paiešką ir jas redaguoti kaip niekada anksčiau, o taip pat sumažinant popieriaus naudojimą skaitmeninant ir archyvuojant informaciją.

Nuskaitymo technologija padėjo įgalinti dokumentų valdymo revoliuciją, bet kaip tai tiksliai veikia?

Kaip veikia skaitytuvai?

Skaitytuvai veikia apšviesdami vaizdą, dokumentą ar objektą. Paprastais žodžiais tariant, atspindėta šviesa per veidrodžius ir lęšius nukreipiama į šviesai jautrią technologiją, tada paverčiama elektroniniais duomenimis, kurie naudojami skaitmeninei originalo kopijai sudaryti.

Naujausiuose skaitytuvuose kaip šviesos jutimo elementas dažniausiai naudojama krūvio sąsajos įtaiso (CCD) technologija. Tačiau yra keletas šios technologijos variantų, pavyzdžiui, žemesnės klasės kontaktinio vaizdo jutiklis (CIS). CCD turi šviesai jautrius diodus, vadinamus fotositais, kurie fotonus paverčia elektronais. Nors tai yra pagrindinis įprasto plokščiojo skaitytuvo elementas, įrenginyje taip pat paprastai yra veidrodžiai ir lęšiai.

Skaitytuvų koncepciją galima atsekti iki ankstyvosios XIX amžiaus telefotografijos ir faksimilinių aparatų, tačiau pirmasis tikras skaitytuvas pasirodė tik šeštojo dešimtmečio pabaigoje. Tai buvo būgniniai skaitytuvai, kuriuose buvo naudojami fotodaugintuvų vamzdeliai (PMT), o ne CCD technologija. Šiandien CCD technologija naudojama daugumoje kasdienių skaitytuvų, o didesni ir brangesni PMT būgniniai skaitytuvai, kurie vis dar pasižymi aukščiausia vaizdo kokybe, yra skirti specializuotiems tikslams dėl didesnės kainos.

Skaitytuvai taip pat skirti ne tik dokumentams. Technologija toliau vystėsi ir dabar gali atlikti 3D nuskaitymą, kad būtų galima sukurti fizinius objektų modelius. Žinoma, dokumentai tebėra viena iš pagrindinių jų funkcijų, o šiandieniniai skaitytuvai, tokie kaip "Brother", siūlo naujausias moderniausias funkcijas – nuo pažangaus vaizdo apdorojimo iki pažangaus popieriaus valdymo, laidinio ir belaidžio ryšio, dvipusio nuskaitymo, jutiklinių ekranų, nešiojamų modelių, skirtų darbui kelyje ir t.t.

Kokių yra skaitytuvų tipų?

Galima rinktis iš daugybės skirtingų modelių: nuo galingų kompaktiškų skaitytuvų, skirtų mažoms patalpoms, iki stacionarių skaitytuvų, skirtų dokumentams skaitmeninti ir dalytis. Yra net pažangių profesionalių skaitytuvų įmonėms, kurios tvarko didesnius kiekius, ir nešiojamų skaitytuvų, skirtų darbui kelyje – todėl tikrai rasite skaitytuvą kiekvienam namų ir verslo poreikiui. Be atskirų skaitytuvų, šią technologiją taip pat galima integruoti į spausdintuvą. Pavyzdžiui, "Brother" daugiafunkciniai spausdintuvai gali spausdinti, kopijuoti, siųsti faksogramas ir nuskaityti – idealiai tinka tiems, kuriems reikia maksimaliai padidinti efektyvumą ir našumą.

Dėl naujausių skaitytuvų niekada nebuvo taip paprasta skaitmeninti, išsaugoti ir dalytis dokumentais bei kita informacija. "Brother" turi platų profesionaliai sukurtų skaitytuvų asortimentą, atitinkantį visus poreikius nuo namų biuro iki verslo, įskaitant kompaktiškus, profesionalius, stacionarius ir nešiojamus skaitytuvus.

Paverskite savo dokumentus į aukštos kokybės skaitmeninius failus vienu mygtuko paspaudimu naudodami "Brother" skaitytuvą.

Skaityti daugiau Informaciniai ir pagalbos straipsniai apie skaitytuvus

Rekomenduojame perskaityti

Back to top